PONTIS Šumperk o.p.s.

Podpořte seniory, handikepované děti nebo rodiče s dětmi v tíživé sociální situaci. Své příspěvky můžete zasílat na č. účtu 115-7205550227/0100. MOC DĚKUJEME

Aktuality

#

Strom splněných přání v Šumperku

Datum: 28. 11. 2019

Letos mají lidé opět možnost udělat radost a splnit přání dětem ze sociálně znevýhodněných rodin nebo dětem se zdravotním postižením. Vánoční stromeček s jednotlivými přáníčky zájemci najdou v Informačním centru, kde se také mohou do akce zapojit a obdarovat tak vybrané děti. Do dárků je možné vložit i osobní vzkaz nebo přáníčko. Zabalené a označené dárky je třeba zanést do IC, nejpozději však do 17.12.2019. Vánoční svátky jsou časem splněných přání, tak pojďme se na chvíli zastavit a pomoci dětem, ke kterým osud tak přívětivý nebyl, plnit jejich sny.

#

Exkurze do "Slezské tvorby"

Datum: 6. 11. 2019

Na doporučení jsme se seniorkami navšítili výrobní družstvo skleněných ručně foukaných a malovaných ozdob. Měli jsme možnost podívat se přímo do výroby, kde jsme byli okouzleni zručností žen a krásou ozdob. Sledovali jsme celý proces výroby, od ručního foukání, přes stříbření až po konečné malování jednotlivých figurek. Překvapilo nás, jaké tvary a figurky si zákazníci mohou objednat. Poté jsme se odebrali do kreativní dílny, kde jsme si mohli vybrat ozdobu a vlastnoručně si ji namalovat. Odjeli jsme s vánoční náladou a novými baňkami na naše stromečky.

paní Radka Fišarová

Oslava 20. narozenin Pontisu se vydařila

Datum: 30. 10. 2019

24. října oslavila společnost PONTIS Šumperk o.p.s. 20. výročí svého založení krásným a velice příjemným večerem v šumperském kulturním domě. Akce byla věnována i pečujícím osobám, které se starají o své blízké. Krásnou výstavu fotografií s názvem Čas zrání zde představil Denní stacionář, který pomáhá s péči o seniory. Tuto výstavu doplnily také obrázky dětí ze ZŠ Loučná. Celým večer nám zpříjemnila kapela Litera z Loučné a patronka Pontisu, paní Radka Fišarová svými šansony.

foto z veletrhu zábavy

Zářijová sobota patřila veletrhu zábavy, který se vydařil

Datum: 7. 10. 2019

Ve druhé polovině září jsme se s ostatními šumperskými neziskovými a volnočasovými organizacemi zúčastnili Veletrhu zábavy, který pořádal spolek Jokes&Games. Nabídka aktivit a atrakcí byla opravdu rozmanitá, pobavily se zde i ty nejmenší děti, ale užili si to jistě i dospělí. Po celý den akci provázela taneční a pěvecká vystoupení, která mohli diváci sledovat v Letním divadle Vily Doris. U stánku Univerzity volného času děti skládaly obrázky z tangramů, luštily ukrytá zvířata v přesmyčkách nebo si zacvičily s flexi-bary.

fotografie Therasuit cvičení

Centrum Therasuit nabízí ještě pár volných termínů

Datum: 7. 10. 2019

Therasuit nabízí volné termíny Pro uživatele a zájemce o terapii Therasuit máme dobrou zprávu. V listopadu a prosinci letošního roku máme ještě volné termíny pro tuto jedinečnou terapii. Zájemci, kontaktujte vedoucí sociální rehabilitace Kamilu Zárubovou pro bližší informace. Kontaktní telefony: 583 550 544, 777 911 123.

#

sportovní hry pro seniory se letos opět vydařily

Datum: 20. 9. 2019

Sportovní hry pro seniory přilákaly na zahradu u budovy bývalé knihovny desítky lidí seniorského věku. S organizací nám pomohla Knihovna T.G. Masaryka Šumperk, Vila Doris, Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých (SONS) Šumperk a Pomněnka. Poděkování patří našim skvělým partnerům.

Plakát kurz mandaly

Vytvořte si vlastní mandalu

Datum: 9. 9. 2019

Pozvánka na výtvarný kurz - Když rozkvete MANDALA

mandaly

První zářijová vernisáž v Kavárničce Lalala

Datum: 9. 9. 2019

První zářijová vernisáž v Kavárničce Lalal se vydařila. Úžasné mandaly Zuzany Krulové můžete obdivovat až do konce října.

Plakát výstava mandala art

Pozvánka na výstavu

Datum: 29. 8. 2019

Zveme Vás na první výstavu v novém školním roce. Výstava Mandala art - Zuzana Krulová. Přijďte se podívat na krásná díla.

kurzy 2.strana

Zahajujeme další kurzy pro seniory

Datum: 7. 8. 2019

Od září začínáme opět s kurzy pro seniory. Určitě si s naší nabídky vyberete.

plakát kdo si hraje nestárne

Nový kurz Kdo si hraje, nestárne

Datum: 7. 8. 2019

Od 1. října otevíráme pro seniory nový kurz. Přijďte se s ním seznámit

PONTIS žurnál 1

PONTIS žurnál

Datum: 24. 7. 2019

V těchto dnech vychází nové číslo Pontis žurnálu.

Projekt ČSOB 1

Projekt ČSOB

Datum: 1. 7. 2019

Projekt ČSOB Pomáhá regionům je u konce. Díky Vaší podpoře jsme vybrali krásných 10.101,- a dalších 35.000,- dostaneme od ČSOB. DĚKUJEME!!

#

Konference pro odbornou veřejnost

Datum: 6. 6. 2019

Kontaktní centrum zorganizovalo konferenci pro odbornou veřejnost, během které došlo k představení služby a ke vzájemnému sdílení zkušeností při práci s uživatelem návykových látek.

Pracovníci kontaktního centra se také zúčastnili letošního šumperského majálesu. Zde vytvořili intervenční klidovou zónu, která sloužila k propagaci služby a zároveň k monitoringu užívání látek mezi mladistvými.

Patneři