PONTIS Šumperk o.p.s.

Podpořte seniory, handikepované děti nebo rodiče s dětmi v tíživé sociální situaci. Své příspěvky můžete zasílat na č. účtu 115-7205550227/0100. MOC DĚKUJEME

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 41

Vážení klienti, zájemci o naše služby,

Datum: 25. 5. 2020

V souvislosti o onemocněním COVID-19 jsme přijali v naší společnosti PONTIS Šumperk o.p.s. mnohá opatření a to vždy v souladu s nařízením vlády, ministerstva zdravotnictví a ministerstva práce a sociálních věcí.

Využívání našich služeb je vždy na Vašem dobrovolném rozhodnutí, přesto cítíme povinnost Vás informovat o tom, že i přes pečlivé a přísné dodržování hygienických zásad může v našich službách dojít k přenosu onemocnění COVID-19.

Další díl cvičení na židlích od paní Pražákové

Datum: 21. 4. 2020

Drazí senioři, přikládáme odkaz na další krásné cvičení na židlích, které jsme pro Vás natočili s paní Pražákovou. Tak se hezky nalaďte a jdeme cvičit....

https://youtu.be/2G56Bx1ZaME

#

Pontis shromažďuje roušky a rozdává seniorům

Datum: 3. 4. 2020

„V šití roušek pokračujeme, asi jich nikdy nebude dost. Naši dobrovolníci je případně rozdávají seniorům před supermarkety i na dalších místech,“ říká zástupkyně ředitele obecně prospěšné společnosti PONTIS Šumperk Bohdana Březinová.
Roušky Pontisu darovali pracovníci Relax centra Kolštejn z Branné, spolek Šijeme roušky Šumperk, pracovníci města Šumperk, Střední škola železniční technická a služeb Šumperk nebo vychovatelky z 5. Základní školy v Šumperku.
„ V rámci společnosti rozesílají také pracovnice Univerzity volného času roušky seniorům, kteří dochází do našich kurzů a nemohou si roušky obstarat jinou cestou. Roušky pro nás šije také paní Hana Sittová za Šumperka. Moc jí za to děkujeme,“ připomíná vedoucí Univerzity volného času Tereza Moravcová.
Roušky do Pontisu dodali také zástupci Vietnamské komunity Šumperk, pracovníci šumperského divadla i jednotlivci Tomáš Kouřil a Dagmar Vitásková.
„Roušky se šijí i u nás v nízkoprahovém klubu Rachot s nemalým přispěním veřejnosti. Látky nám darovali paní Hana Joklová ze Šumperka, Šárka Keclíková z Rapotína, Jana Melichová z Leštiny, Růžena Láznová z Nového Malína, finanční příspěvek na látky poskytla Veronika Melichová. Podpory všech si moc vážíme a budeme rádi, pokud v této činnosti budeme moci pokračovat,“ dodává Lubica Hanáková, vedoucí nízkoprahového klubu Rachot.
Velký dík patří firmě PROMA Šumperk, s.r.o. za balíky tkaniček i manželům Horákovým ze společnosti AFORTI IT s.r.o. – 3D Johny za dodání ochranných štítů. Obecně prospěšná společnost PONTIS Šumperk děkuje všem za jakoukoli formu podpory a sounáležitost.

Online cvičení na židlích

Datum: 2. 4. 2020

Milí senioři, přikládáme odkaz na dvičení na židlích od paní Pražákové, abyste o něj nepřišli. Pojďte si s námi zacvičit.

https://www.youtube.com/watch?v=yasH9MPZIEk


Kurzy Univerzity volného času se spustí až v září

Datum: 30. 3. 2020

Vážení senioři a návštěvníci našich kurzů. Vzhledem k současné situaci jsme se rozhodli všechny kurzy i nadále pozastavit. Kurzy se rozběhnou od nového školního roku, tedy od září 2020. Děkujeme za pochopení.

Infolinky města budou fungovat i o tomto víkendu

Datum: 21. 3. 2020

Infolinky, které zřídilo město, pojedou i během tohoto víkendu (21. a 22. 3.) od 9.00 do 13.00. Jde o tyto linky: Linka pro opuštěné seniory a imobilní občany, tel.: 583 388 605, e-mail: info.senior@sumperk.cz, linka pro občany, tel.: 583 388 601, e-mail: info.obcan@sumperk.cz, linka pro obce tel: 583 388 412, e-mail: info.obce@sumperk.cz.

Důležitá čísla informačních linek a emaily:

Datum: 19. 3. 2020

Krizový štáb Šumperka založil dne 17. 3.2020 od 8:00 tyto informační linky a e-maily: linku pro opuštěné seniory a imobilní občany, tel.: 583 388 605, e-mail: info.senior@sumperk.cz, linku pro občany, tel.: 583 388 601, e-mail: info.obcan@sumperk.cz, linku pro obce tel: 583 388 412, e-mail: info.obce@sumperk.cz

Pontis děkuje za pomoc všem dobrým lidem

Datum: 19. 3. 2020

ŠUMPERK. V nelehké situaci pomáhají PONTISu Šumperk o.p.s. šumperští středoškoláci, zaměstnanci, kteří pracují z domu i další dobrovolníci. Patří jim velké poděkování.
„I přes nelehkou situaci, která spočívá hlavně v personálním oslabení, jsme se svépomocně zapojili do šití roušek. Pro poskytování našich služeb jsou roušky nezbytností. Rádi bychom ochránili rouškou jak naše pracovníky, tak i naše klienty,“ říká zástupkyně ředitele obecně prospěšné společnosti PONTIS Šumperk Bohdana Březinová.
Roušky šijí zaměstnanci, kteří zůstali doma kvůli ošetřování člena rodiny. Ve svém volném čase sedí u šicích strojů i ti, kteří v těchto dnech pracují v rámci home office. „ Moc si vážíme i nabídnuté pomoci pracovníků Střední školy železniční, technické a služeb v Šumperku, kteří nám přislíbili našít větší množství potřebných roušek. Také nás moc potěšila nabídka pomoci ze strany studentů středních škol v Šumperku. Veškeré pomoci si moc ceníme a děkujeme za ni,“ dodává ředitel společnosti Miroslav Adámek.

Taxík Maxík nabízí seniorům dovoz léků a potravin

Datum: 17. 3. 2020

PONTIS Šumperk o.p.s. od 17.3.2020 prostřednictvím Taxík Maxík nabízí osamělým seniorům dovoz nákupu a léků zdarma. Nákup obnáší zakoupení potravin a nutného drogistického zboží do 5 kg, v nejbližším obchodě poskytovatele (tedy v Kauflandu).
Zákaznická linka je totožná s telefonním číslem TAXÍK Maxík 774 424 239. Podrobnější informace Vám předá pracovník dispečinku.

Provozní doba 8:00 – 15:00

Uzavření pokladny

Datum: 17. 3. 2020

Do konce března se uzavírá pro veřejnost pokladna společnosti. Děkujeme za pochopení.

Taxík Maxík

Datum: 16. 3. 2020

Službu Taxík Maxík zanecháváme pro seniory města Šumperk zachovanou a to z důvodu, aby nemuseli cestovat v akutních případech MHD. Nově zvažujeme prostřednictvím taxíku zajišťovat i této ohrožené skupině obyvatel běžné nákupy – tzn. nákup do 5 kg, v nejbližším obchodě poskytovatele (tedy v Kauflandu).
Podmínky pro dovoz budeme specifikovat v úterý 17.3.2020, pokud máte o tuto službu zájem sledujte naše webové a facebookové stránky.

#

V ateliéru Pontisu malovali poprvé senioři společně s dětmi

Datum: 12. 3. 2020

ŠUMPERK. První mezigenerační setkání proběhlo ve výtvarném ateliéru Univerzity volného času obecně prospěšné společnosti PONTIS Šumperk. Akce se setkala s velkým ohlasem u seniorů i mladých lidí. Pontis chce proto v ateliérových setkáních pokračovat. Společné tvoření pak vyvrcholí výstavou obrazů.

Žáci ze Základní umělecké školy Šumperk společně se seniory měli za úkol namalovat portrét. Pro některé to byla první zkušenost, přesto výsledky jejich práce překvapily. „Přítomny byly i dvě zkušené učitelky, které v průběhu dvou hodin pomáhaly s technikou, se stínováním a přinášely další rady. Děti navodily příjemnou atmosféru svojí bezprostředností, doptávaly se seniorů na různé otázky a šlo vidět, že je to pro ně příjemná změna,“ popisovala atmosféru mezigeneračního setkání Tereza Moravcová, vedoucí Univerzity volného času.
V setkáních chtějí senioři i žáci dále pokračovat. „Rádi bychom potom veřejnosti chtěli ukázat výsledky společné práce prostřednictvím výstavy,“ dodala Moravcová.

Dočasné zrušení všech kurzů

Datum: 12. 3. 2020

Vážení kurzisté, od zítřejšího dne, tedy 13.3.2020, prozatím do konce března, rušíme veškeré kurzy a cvičení. Sledujte i nadále naše stránky, kde Vás budeme informovat nebo se informujte na rerepci společnosti tel: 583 211 766. Děkujeme za pochopení

Rušíme zábavná a taneční odpoledne pro seniory

Datum: 11. 3. 2020

Vážení senioři, z důvodu mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR rušíme až do odvolání Zábavná a taneční odpoledne pro seniory konané ve Společenském středisku Sever. Děkujeme za pochopení.

Opatření v souvislosti s šířením Koronaviru COVID-19

Datum: 10. 3. 2020

Vážení klienti, rodinní příslušníci, v přiloženém dokumentu Vám podáváme informace ohledně Koronaviru COVID-19

#

Ples seniorů se opět vydařil

Datum: 4. 3. 2020

Sál Společenského střediska Sever opět po roce patřil seniorům. Již týden před plesem byly všechny vstupenky vyprodány, seniory nalákala oblíbená hudební skupina Albatros a kouzelník, který samotné účastníky vtáhl do připravených kouzel. I letos byla připravena bohatá tombola, aby se dostalo opravdu na každého, mezi hlavní ceny patřil zabijačkový koš, vstupenky na hudební představení, dárkové poukazy. Děkujeme všem sponzorům, kteří nám věnovali ceny a podpořili nás. Každý, kdo se plesu zúčastnil, může potvrdit, že na parketu i mimo něj panovala velmi přátelská a pohodová atmosféra. Tak zase za rok!

#

Děkujeme Střídavé péči za skvělou Improshow

Datum: 19. 2. 2020

Honza a Richard – dvojka kluků z Brna, která si říká Střídavá péče, objíždí Českou republiku se svou Imroshow a polovinu výtěžku ze vstupného vždy věnuje na charitativní účely. V pondělí vystoupili Honza s Richardem za hudebního doprovodu Jana Horníčka v sálu Kavárničky Lalala na podporu odlehčovací služby Pontisu Šumperk. Moc jim děkujeme, a pokud se vám zdá, že obecenstvo na fotkách spí, je to jen dojem. Naopak, diváci byli často vtahováni do děje a náležitě si to užívali

#

Vzácná návštěva v Pontisu

Datum: 18. 2. 2020

V pondělí jsme u nás přivítali jedenáctičlennou delegaci zástupců neziskovek a úřadů z Polska, Kypru a Skotska. Přijeli na pozvání podnikatelsko-zaměstnaneckého družstva BEC Šumperk a zajímali se o systém poskytování sociálních služeb a inovativní projekty uplaňované v Česku. Je nám ctí, že chtěli navštívit právě Pontis.

Harmonizační cvičení plakát

Harmonizační cvičení

Datum: 13. 1. 2020

Harmonizační cvičení

joga pro začátečníky plakátek

Přijďte si s námi zacvičit a protáhnout tělo

Datum: 13. 1. 2020

Joga pro začátečníky

termíny tanečních pro seniory

Taneční odpoledne pro seniory v roce 2020

Datum: 8. 1. 2020

Zapište si do svých kalendářů a přijďte si zatancovat a pobavit se.

Změna výpůjční doby kompenzačních pomůcek

Datum: 8. 1. 2020

Od 1.1.2020 je možné zapůjčit kompenzační pomůcky v pondělí od 8:00-12:00 hod a 13:00-16:00 hod.

Taxík Maxík

Datum: 3. 1. 2020

OD 6.1.2020 mohou senioři a zdravotně postižení s bydlištěm v Šumperku využít Taxík Maxík pro dopravu do sociálních a zdravotních zařízení. OBJEDNÁVAT JE MOŽNÉ POUZE NA TEL: 774 42 42 39. Na jiném tel. čísle nebude objednávka zavedena do systému. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ

foto

Den otevřených dveří a den zaměstnavatelů

Datum: 19. 12. 2019

Ve čtvrtek 28. listopadu se naše společnost PONTIS Šumperk o.p.s. zapojila do propagační a náborové akce Dne otevřených dveří a Dne zaměstnavatelů, který pořádala ve svých prostorách Střední škola železniční, technická a služeb, Šumperk.
Měli jsme možnost prezentovat žákům devátých tříd a jejich rodičům a prarodičům naše poskytované sociální služby a také širokou nabídku aktivit Univerzity volného času. Moc děkujeme paní ředitelce Ireně Jonové za pozvání a srdečné přijetí.

ředitel Pontis Šumperk o.p.s., paní místostarostka a nový taxík

Taxík Maxík v lednu 2020 vyráží na cesty

Datum: 16. 12. 2019

2. prosince 2019 byl slavnostně předán paní místostarostce Martě Novotné automobil, který bude sloužit pro speciální přepravu seniorů. Městu taxík darovalo konto bariéry. Společnost PONTIS Šumperk bude tuto službu provozovat a od 6.1.2020 bude vozit a doprovázet seniory do zdravotnických a sociálních zařízení ve městě Šumperk.

#

Setkávání generací

Datum: 13. 12. 2019

Ve středu odstartovalo v prostorách Městské knihovny T.G. Masaryka v pořadí již třetí setkávání generací. Děti z mateřských školek pod vedením pracovníků z Vily Doris a seniorů si vyrábí vánoční dárečky a ozdoby, které si potom mohou odnést domů a obdarovat své nejbližší. Ve druhém sále probíhá současně muzikoterapie a čtení pohádky, které má letos na starosti opět pan zastupitel Martin Janíček. Na závěr dopoledne je pro všechny zúčastněné připraveno zpívání koled. Setkání se budou konat ještě ve čtvrtek a v pátek, jsou zváni jak senioři, tak děti. Přijďte nasát vánoční atmosféru a užít si rukodělné a hudební dopoledne.

vánoční jarmark Vikýřovice

Vánoční jarmark ve Vikýřovicích

Datum: 13. 12. 2019

V úterý, 10. 12 2019 jsme se již tradičně zúčastnili vánočního jarmarku u ZŠ Vikýřovice. Děkujeme všem, kteří si zakoupili vánoční výrobky a přispěli tak na naše služby. Letos bylo možné si zakoupit vánoční věnce, svícny, keramiku, pečené čaje a jiné dekorace. Velký dík také patří našim uživatelům, kteří s výrobou ozdb pomáhali. Děkujem samozřejmě i za pozvání paní ředitelce ZŠ.

#

Strom splněných přání v Šumperku

Datum: 28. 11. 2019

Letos mají lidé opět možnost udělat radost a splnit přání dětem ze sociálně znevýhodněných rodin nebo dětem se zdravotním postižením. Vánoční stromeček s jednotlivými přáníčky zájemci najdou v Informačním centru, kde se také mohou do akce zapojit a obdarovat tak vybrané děti. Do dárků je možné vložit i osobní vzkaz nebo přáníčko. Zabalené a označené dárky je třeba zanést do IC, nejpozději však do 17.12.2019. Vánoční svátky jsou časem splněných přání, tak pojďme se na chvíli zastavit a pomoci dětem, ke kterým osud tak přívětivý nebyl, plnit jejich sny.

#

Exkurze do "Slezské tvorby"

Datum: 6. 11. 2019

Na doporučení jsme se seniorkami navšítili výrobní družstvo skleněných ručně foukaných a malovaných ozdob. Měli jsme možnost podívat se přímo do výroby, kde jsme byli okouzleni zručností žen a krásou ozdob. Sledovali jsme celý proces výroby, od ručního foukání, přes stříbření až po konečné malování jednotlivých figurek. Překvapilo nás, jaké tvary a figurky si zákazníci mohou objednat. Poté jsme se odebrali do kreativní dílny, kde jsme si mohli vybrat ozdobu a vlastnoručně si ji namalovat. Odjeli jsme s vánoční náladou a novými baňkami na naše stromečky.

paní Radka Fišarová

Oslava 20. narozenin Pontisu se vydařila

Datum: 30. 10. 2019

24. října oslavila společnost PONTIS Šumperk o.p.s. 20. výročí svého založení krásným a velice příjemným večerem v šumperském kulturním domě. Akce byla věnována i pečujícím osobám, které se starají o své blízké. Krásnou výstavu fotografií s názvem Čas zrání zde představil Denní stacionář, který pomáhá s péči o seniory. Tuto výstavu doplnily také obrázky dětí ze ZŠ Loučná. Celým večer nám zpříjemnila kapela Litera z Loučné a patronka Pontisu, paní Radka Fišarová svými šansony.

Zobrazeno 1-30 ze 41

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30
1
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Facebook

facebook

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 1
DNES: 175
TÝDEN: 175
CELKEM: 694085

Patneři