PONTIS Šumperk o.p.s.

Podpořte seniory, handikepované děti nebo rodiče s dětmi v tíživé sociální situaci. Své příspěvky můžete zasílat na č. účtu 115-7205550227/0100. MOC DĚKUJEME

Aktuality

#

Děkujeme Střídavé péči za skvělou Improshow

Datum: 19. 2. 2020

Honza a Richard – dvojka kluků z Brna, která si říká Střídavá péče, objíždí Českou republiku se svou Imroshow a polovinu výtěžku ze vstupného vždy věnuje na charitativní účely. V pondělí vystoupili Honza s Richardem za hudebního doprovodu Jana Horníčka v sálu Kavárničky Lalala na podporu odlehčovací služby Pontisu Šumperk. Moc jim děkujeme, a pokud se vám zdá, že obecenstvo na fotkách spí, je to jen dojem. Naopak, diváci byli často vtahováni do děje a náležitě si to užívali

#

Vzácná návštěva v Pontisu

Datum: 18. 2. 2020

V pondělí jsme u nás přivítali jedenáctičlennou delegaci zástupců neziskovek a úřadů z Polska, Kypru a Skotska. Přijeli na pozvání podnikatelsko-zaměstnaneckého družstva BEC Šumperk a zajímali se o systém poskytování sociálních služeb a inovativní projekty uplaňované v Česku. Je nám ctí, že chtěli navštívit právě Pontis.

Harmonizační cvičení plakát

Harmonizační cvičení

Datum: 13. 1. 2020

Harmonizační cvičení

joga pro začátečníky plakátek

Přijďte si s námi zacvičit a protáhnout tělo

Datum: 13. 1. 2020

Joga pro začátečníky

termíny tanečních pro seniory

Taneční odpoledne pro seniory v roce 2020

Datum: 8. 1. 2020

Zapište si do svých kalendářů a přijďte si zatancovat a pobavit se.

Změna výpůjční doby kompenzačních pomůcek

Datum: 8. 1. 2020

Od 1.1.2020 je možné zapůjčit kompenzační pomůcky v pondělí od 8:00-12:00 hod a 13:00-16:00 hod.

Taxík Maxík

Datum: 3. 1. 2020

OD 6.1.2020 mohou senioři a zdravotně postižení s bydlištěm v Šumperku využít Taxík Maxík pro dopravu do sociálních a zdravotních zařízení. OBJEDNÁVAT JE MOŽNÉ POUZE NA TEL: 774 42 42 39. Na jiném tel. čísle nebude objednávka zavedena do systému. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ

foto

Den otevřených dveří a den zaměstnavatelů

Datum: 19. 12. 2019

Ve čtvrtek 28. listopadu se naše společnost PONTIS Šumperk o.p.s. zapojila do propagační a náborové akce Dne otevřených dveří a Dne zaměstnavatelů, který pořádala ve svých prostorách Střední škola železniční, technická a služeb, Šumperk.
Měli jsme možnost prezentovat žákům devátých tříd a jejich rodičům a prarodičům naše poskytované sociální služby a také širokou nabídku aktivit Univerzity volného času. Moc děkujeme paní ředitelce Ireně Jonové za pozvání a srdečné přijetí.

ředitel Pontis Šumperk o.p.s., paní místostarostka a nový taxík

Taxík Maxík v lednu 2020 vyráží na cesty

Datum: 16. 12. 2019

2. prosince 2019 byl slavnostně předán paní místostarostce Martě Novotné automobil, který bude sloužit pro speciální přepravu seniorů. Městu taxík darovalo konto bariéry. Společnost PONTIS Šumperk bude tuto službu provozovat a od 6.1.2020 bude vozit a doprovázet seniory do zdravotnických a sociálních zařízení ve městě Šumperk.

#

Setkávání generací

Datum: 13. 12. 2019

Ve středu odstartovalo v prostorách Městské knihovny T.G. Masaryka v pořadí již třetí setkávání generací. Děti z mateřských školek pod vedením pracovníků z Vily Doris a seniorů si vyrábí vánoční dárečky a ozdoby, které si potom mohou odnést domů a obdarovat své nejbližší. Ve druhém sále probíhá současně muzikoterapie a čtení pohádky, které má letos na starosti opět pan zastupitel Martin Janíček. Na závěr dopoledne je pro všechny zúčastněné připraveno zpívání koled. Setkání se budou konat ještě ve čtvrtek a v pátek, jsou zváni jak senioři, tak děti. Přijďte nasát vánoční atmosféru a užít si rukodělné a hudební dopoledne.

vánoční jarmark Vikýřovice

Vánoční jarmark ve Vikýřovicích

Datum: 13. 12. 2019

V úterý, 10. 12 2019 jsme se již tradičně zúčastnili vánočního jarmarku u ZŠ Vikýřovice. Děkujeme všem, kteří si zakoupili vánoční výrobky a přispěli tak na naše služby. Letos bylo možné si zakoupit vánoční věnce, svícny, keramiku, pečené čaje a jiné dekorace. Velký dík také patří našim uživatelům, kteří s výrobou ozdb pomáhali. Děkujem samozřejmě i za pozvání paní ředitelce ZŠ.

#

Strom splněných přání v Šumperku

Datum: 28. 11. 2019

Letos mají lidé opět možnost udělat radost a splnit přání dětem ze sociálně znevýhodněných rodin nebo dětem se zdravotním postižením. Vánoční stromeček s jednotlivými přáníčky zájemci najdou v Informačním centru, kde se také mohou do akce zapojit a obdarovat tak vybrané děti. Do dárků je možné vložit i osobní vzkaz nebo přáníčko. Zabalené a označené dárky je třeba zanést do IC, nejpozději však do 17.12.2019. Vánoční svátky jsou časem splněných přání, tak pojďme se na chvíli zastavit a pomoci dětem, ke kterým osud tak přívětivý nebyl, plnit jejich sny.

#

Exkurze do "Slezské tvorby"

Datum: 6. 11. 2019

Na doporučení jsme se seniorkami navšítili výrobní družstvo skleněných ručně foukaných a malovaných ozdob. Měli jsme možnost podívat se přímo do výroby, kde jsme byli okouzleni zručností žen a krásou ozdob. Sledovali jsme celý proces výroby, od ručního foukání, přes stříbření až po konečné malování jednotlivých figurek. Překvapilo nás, jaké tvary a figurky si zákazníci mohou objednat. Poté jsme se odebrali do kreativní dílny, kde jsme si mohli vybrat ozdobu a vlastnoručně si ji namalovat. Odjeli jsme s vánoční náladou a novými baňkami na naše stromečky.

paní Radka Fišarová

Oslava 20. narozenin Pontisu se vydařila

Datum: 30. 10. 2019

24. října oslavila společnost PONTIS Šumperk o.p.s. 20. výročí svého založení krásným a velice příjemným večerem v šumperském kulturním domě. Akce byla věnována i pečujícím osobám, které se starají o své blízké. Krásnou výstavu fotografií s názvem Čas zrání zde představil Denní stacionář, který pomáhá s péči o seniory. Tuto výstavu doplnily také obrázky dětí ze ZŠ Loučná. Celým večer nám zpříjemnila kapela Litera z Loučné a patronka Pontisu, paní Radka Fišarová svými šansony.

foto z veletrhu zábavy

Zářijová sobota patřila veletrhu zábavy, který se vydařil

Datum: 7. 10. 2019

Ve druhé polovině září jsme se s ostatními šumperskými neziskovými a volnočasovými organizacemi zúčastnili Veletrhu zábavy, který pořádal spolek Jokes&Games. Nabídka aktivit a atrakcí byla opravdu rozmanitá, pobavily se zde i ty nejmenší děti, ale užili si to jistě i dospělí. Po celý den akci provázela taneční a pěvecká vystoupení, která mohli diváci sledovat v Letním divadle Vily Doris. U stánku Univerzity volného času děti skládaly obrázky z tangramů, luštily ukrytá zvířata v přesmyčkách nebo si zacvičily s flexi-bary.

fotografie Therasuit cvičení

Centrum Therasuit nabízí ještě pár volných termínů

Datum: 7. 10. 2019

Therasuit nabízí volné termíny Pro uživatele a zájemce o terapii Therasuit máme dobrou zprávu. V listopadu a prosinci letošního roku máme ještě volné termíny pro tuto jedinečnou terapii. Zájemci, kontaktujte vedoucí sociální rehabilitace Kamilu Zárubovou pro bližší informace. Kontaktní telefony: 583 550 544, 777 911 123.

#

sportovní hry pro seniory se letos opět vydařily

Datum: 20. 9. 2019

Sportovní hry pro seniory přilákaly na zahradu u budovy bývalé knihovny desítky lidí seniorského věku. S organizací nám pomohla Knihovna T.G. Masaryka Šumperk, Vila Doris, Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých (SONS) Šumperk a Pomněnka. Poděkování patří našim skvělým partnerům.

Plakát kurz mandaly

Vytvořte si vlastní mandalu

Datum: 9. 9. 2019

Pozvánka na výtvarný kurz - Když rozkvete MANDALA

mandaly

První zářijová vernisáž v Kavárničce Lalala

Datum: 9. 9. 2019

První zářijová vernisáž v Kavárničce Lalal se vydařila. Úžasné mandaly Zuzany Krulové můžete obdivovat až do konce října.

Plakát výstava mandala art

Pozvánka na výstavu

Datum: 29. 8. 2019

Zveme Vás na první výstavu v novém školním roce. Výstava Mandala art - Zuzana Krulová. Přijďte se podívat na krásná díla.

kurzy 2.strana

Zahajujeme další kurzy pro seniory

Datum: 7. 8. 2019

Od září začínáme opět s kurzy pro seniory. Určitě si s naší nabídky vyberete.

plakát kdo si hraje nestárne

Nový kurz Kdo si hraje, nestárne

Datum: 7. 8. 2019

Od 1. října otevíráme pro seniory nový kurz. Přijďte se s ním seznámit

PONTIS žurnál 1

PONTIS žurnál

Datum: 24. 7. 2019

V těchto dnech vychází nové číslo Pontis žurnálu.

Projekt ČSOB 1

Projekt ČSOB

Datum: 1. 7. 2019

Projekt ČSOB Pomáhá regionům je u konce. Díky Vaší podpoře jsme vybrali krásných 10.101,- a dalších 35.000,- dostaneme od ČSOB. DĚKUJEME!!

#

Konference pro odbornou veřejnost

Datum: 6. 6. 2019

Kontaktní centrum zorganizovalo konferenci pro odbornou veřejnost, během které došlo k představení služby a ke vzájemnému sdílení zkušeností při práci s uživatelem návykových látek.

Pracovníci kontaktního centra se také zúčastnili letošního šumperského majálesu. Zde vytvořili intervenční klidovou zónu, která sloužila k propagaci služby a zároveň k monitoringu užívání látek mezi mladistvými.

Patneři